Home / Lajme / Maqedoni / Aksident tek “Mavrovasja”, viktimës nuk i jepet ndihma e shpejtë

Aksident tek “Mavrovasja”, viktimës nuk i jepet ndihma e shpejtë

8 tetor-Ngjarja është vlerësuar skandaloze nga dëshmitarët okularë të ngjarjes, e cila është ndjekur edhe nga fokusi i fotoreporterit të agjencisë së lajmeve INA. Për rreth 40 minuta në vendin e ngjarjes nuk ka mbërritur ambulance, për t`i dhënë ndihmën e shpejt mjekësore

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mesditë në udhëkryqin pranë qendrës tregtare “Mavrovasja” në Shkup.

Aksidenti ndodhi kur një autobus urban dykatësh ka përplasur një kalimtar rasti, i cili ka humbur vetëdijen dhe ka mbetur për rreth një orë në vendin e ngjarjes.

Ngjarja është vlerësuar skandaloze nga dëshmitarët okularë të ngjarjes, e cila është ndjekur edhe nga fokusi i fotoreporterit të agjencisë së lajmeve INA. Për rreth 40 minuta në vendin e ngjarjes nuk ka mbërritur ambulance, për t`i dhënë ndihmën e shpejt mjekësore. (INA)

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *