Home / Sport / Atletico nuk e lë Barcën t’i shmanget

Atletico nuk e lë Barcën t’i shmanget

Atletico Madridi vazhdon të jetë rivali kryesor i Barcelonës për titullin e La Ligas, së paku deri më tani.

Ekipi i dytë nga kryeqyteti spanjoll ka shënuar fitore prej 1-0 në Estadio Municipal de Anoeta si mysafir i Real Sociedadit.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua në minutën e fundit të takimit, ndërsa emri i realizuesit tashmë mund të paramendohet, Radamel Falcao (90’).

Pas javës së tetë, Atletico Madridi numëron po aq pikë sa Blaugranët (22) dhe qëndron pranë tyre në krye të tabelës.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *