Home / Lajme / Maqedoni / BDI ndihmoi Gruevskin të mbijetojë

BDI ndihmoi Gruevskin të mbijetojë

BDI ja e Ahmetit i dha mbeshtetje Gruevskit, edhe perkunder asaj se ai gjate fjalimit te tij ishte i prere se denon aktin e ministrit Besimi ne Sllupcane, se eshte kunder nderrimit te tabelave te shkollave ne Çair dhe kunder intoniit te himnit kombetare shqiptare ne USHT

42 deputet ishin per votebesim, 68 kunder votebesimit, ne baze te ketij epilogu te votimit Qeveria e Republikes se Maqedonise mbijetoi votebesimin e ngritur nga LSDM ja pozitare. Deputetet e VMRO DPMNE se dhe te BDI se votuan kunder nismes se LSDM se, derisa PDSH ja ishte e permbajtuar nga votimi, RDK ja e Osmanit mbeshteti nismen e LSDM se, por votat e saja bashke me at te LSDM se uk ishin te mjaftueshme per te rezuar qeverine e Gruevskit.

BDI ja e Ahmetit i dha mbeshtetje Gruevskit, edhe perkunder asaj se ai gjate fjalimit te tij ishte i prere se denon aktin e ministrit Besimi ne Sllupcane, se eshte kunder nderrimit te tabelave te shkollave ne Çair dhe kunder intoniit te himnit kombetare shqiptare ne USHT.

Gruevski edhe njehere potencoi se partia e tij nuk u frikësohet zgjedhjeve qofte edhe te parakohshme. Alsat-m

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *