Home / Sport / Berdych fiton në ‘Stockholm Open’

Berdych fiton në ‘Stockholm Open’

Tenisti çek, Tomas Berdych, është fitues i turneut ATP në Stokholm, i cili vlen 486.750 euro.

Në finale, 27-vjeçari mposhti tenistin francez, Jo-Wilfried Tsonga, me rezultat 2-1 në sete (4-6, 6-4 dhe 6-4).

Ky është turneu i tetë në karrierë të cilin e fiton Berdych, ndërsa i dyti këtë sezon.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *