Home / Lajme / Maqedoni / BFI: Kurban Bajrami më 25 tetor, e enjte

BFI: Kurban Bajrami më 25 tetor, e enjte

18 tetor-Në njoftimin e BFI-së, thuhet se tre bashkësitë fetare të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë kanë vendosur që kjo festë e madhe islame të festohet ashtu siç parashihet në Takimin e 2012-ës.

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë ka informuar sot se festa e Kurban Bajramit është më 25 tetor, e enjte.

Në njoftimin e BFI-së, thuhet se tre bashkësitë fetare të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë kanë vendosur që kjo festë e madhe islame të festohet ashtu siç parashihet në Takimin e 2012-ës.

Me këtë rast, Bashkësia fetare Islame u ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Kurban Bajramin, duke u dëshiruar shëndet, fat dhe harmoni familjare gjatë ditëve festive.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *