Home / Sport / Dzeko meritor për tri pikët e Cityt

Dzeko meritor për tri pikët e Cityt

Manchester City ka shënuar fitore prej 2-1 si mysafir i West Bromwich Albion edhe pse pjesën më të madhe të lojës e zhvilloi me një lojtar më pak në fushë.

Në fraksionin e parë nuk pati gola, ndërsa moment për t’u përmendur ishte përjashtimi i James Milner me karton të kuq (23’).

Në gjysmën e dytë, ishin vendasit ata që kaluan të parët në epërsi. Realizues ishte Shane Long (67’).

Edin Dzeko ishte vendimtar në minutat e fundit, pasi dy golat e tij (80’ dhe 90’+1) ishin vendimtarë për fitoren. Carlos Tevez dhe Sergio Aguero i ndihmuan boshnjakut me asistimet e tyre.

Fitore ka shënuar edhe Liverpooli që me rezultat minimal e ka mposhtur Readingun (29’).

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *