Home / Sport / EL: Liverpooli fiton, por jo Napoli

EL: Liverpooli fiton, por jo Napoli

Liverpooli ka shënuar fitore minimale në Anfield ndaj klubit rus Anzhi, por Napoli gati sa nuk është eliminuar pas humbjes tjetër nga Dnipro në Ukrainë.

Liverpooli dominoi nga fillimi i takimit, ndërsa Anzhi u shfaq shumë i organizuar në mbrojtje.

Sidoqoftë, ishte Stewart Doëning ai që realizoi në minutën e 53-të golin e fitores për The Reds.

Nga takimet tjera vecojmë fitoren e Atletico Madridit ndaj Academicas dhe disfatën e rëndë të Napolit nga Dnipro me rezultat 3-1.
Pas ndeshjeve të treta të zhvilluara grupin e kryeson Liverpooli me gjashtë pikë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *