Home / Sport / Fiorentina interesohet për Chichariton

Fiorentina interesohet për Chichariton

Fiorentina është e gatshme të harxhojë për të sjellë në Itali sulmuesin e Manchester United, Javier Hernandez.

Daily Star bën të ditur se Chicharito është cak 8 milionë funtesh i skuadrës italiane.

Fiorentina mund t’i ofrojë atij të luajë rregullisht me ekipin e parë dhe shpreson të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, edhe pse qëndron në pozitën e gjashtë të tabelës këtë sezon.

Viola po ashtu dëshiron të plotësojë pagën prej 80 mijë funte në javë të 24-vjeçarit dhe tashmë ia ka bërë të ditur interesimin agjentit të tij.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *