Home / Sport / Fiton Roma

Fiton Roma

Me rezultat prej 2-0, Roma e ka mposhtur Atalantan duke regjistruar fitoren e tretë të sezonit në Serie A.

Me nga një gol të shënuar në secilën pjesë, Giallorossët arkëtuan tri pikë të plota në Olimpico.

Erik Lamela shënoi në pjesën e parë (30’), ndërsa Michael Bradley realizoi në gjysmën e dytë (63’).

Roma aktualisht pozicionohet në vend të pestë me 11 pikë, pas tri fitoresh, dy barazimesh dhe dy humbjesh.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *