Home / Sport / Italia e sigurt ndaj Danimarkës

Italia e sigurt ndaj Danimarkës

Me rezultat prej 3-1, Azzurët i kanë mposhtur danezët edhe pse gjithë pjesën e dytë e zhvilluan me një lojtar më pak në fushë.

Pas një kundërsulmi të vendasve, Mario Balotelli pasoi te Riccardo Montolivo dhe mesfushori i Milanit shënoi golin e epërsisë (33’).

Një harkim të Andrea Pirlos e priti Daniele De Rossi, i cili e dyfishoi rezultatin.

William Jorgensen u përkujdes që Danimarka ta shënonte golin e nderit (45’).

Në fillim të pjesës së dytë (46’), Pablo Osvaldo u përjashtua me karton të kuq, mirëpo Italia shënoi edhe një herë.

Pirlo u përkujdes që ta gjente në mënyrë fantastike Mario Balotelli dhe sulmuesi i Manchester Cityt e vendosi rezultatin përfundimtar (54’).

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *