Home / Sport / Klopp: Nuk mendon për Bayernin

Klopp: Nuk mendon për Bayernin

Trajneri i kampionit në fuqi të Bundesligës, Borussia Dortmund, Jurgen Kloop, thotë se ai nuk është i trazuar nga paraqitjet impresive të Bayern Munich të treguara në ligë deri tash këtë sezon.

Ekipi i Jupp Heynckes kryeson tabelën me të gjitha fitore nga shtatë ndeshjet e zhvilluara deri tash, por Klopp, skuadra e të cilit barazoi 1-1 ndaj Hannoverit, thotë se ai nuk mendon për rivalët por për ekipin e tij.

“Ne luajmë sezonin tonë dhe vetëm dy herë ndaj Bayern Munich. Këto ndeshje janë të rëndësishme, por ato nuk janë rezultati përfundimtar [i Bundesligës], pas shtatë ndeshjesh”, ka thënë trajneri gjerman.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *