Home / Sport / Klopp: Schalke meritoi fitoren

Klopp: Schalke meritoi fitoren

Bosi i Dortmundit, Jurgen Klopp, ka thënë se fitorja prej 2-1 e Schalkes të shtunën në Signal Iduna Park ishte plotësisht e merituar.

“Ne nuk luajtëm mirë derisa bëmë një ndryshim në sistem pas pjesës së parë. Ne kemi qenë më stabil nga ky moment. Ne luajtëm futboll të mirë, por në përgjithësi Schalke e meritoi fitoren”, ka theksuar Klopp.

Pas kësaj humbje, Dortmundi ka plot 12 pikë më pak se sa Bayerni që është lider.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *