Home / Sport / Kompany: Ende nuk jemi ndezur

Kompany: Ende nuk jemi ndezur

Kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany, ka paralajmëruar rivalët e tyre se ata ende nuk janë duke luajtur në formën më të mirë.

“Ne jemi saktësisht ku kemi dashur të jemi, të dytët ose tretët dhe ende ka shumë ndeshje për t’u luajtur. Ne po kalojmë nëpër ta”.

“Do të ketë momente kur ne do të jemi të ndezur. Është vërtet pozitive për ne të marrim kaq shumë pikë kur njerëzit mendojnë se nuk kemi luajtur lojën tonë më të mirë. Por mendoj se ne jemi të kënaqur me rezultatet”.

“Nëse mund ta shtojmë ritmin, do të jetë një sezon i shkëlqyeshëm për ne sërish”, ka thënë Kompany.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *