Home / Sport / Messi dy gola, Argjentina mposht Uruguain

Messi dy gola, Argjentina mposht Uruguain

Dy gola nga Lionel Messi ishin vendimtare për Argjentinën që fitoi me rezultat 3-0 ndaj Uruguait në takimin e vlefshëm për kualifikimet për Botërorin 2014.

Sergio Aguero ishte lojtari tjetër që u shënua në lisën e golashënuesve pas një stihie të brilante në pjesën e dytë.

Pavarësisht se vendasit dominuan në posedim dhe raste, edhe uruguaianët krijuan disa shanse përmes Luis Suares dhe Edinson Cavani, por atyre u mungoi saktësia.

Fitorja e kthen Argjentinën në maje të grupit kualifikues pasi gjysma e ndeshjeve (tre ndeshje) tashmë kanë përfunduar.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *