Home / Sport / Mou: Messi më i mirë në Tokë, CR7 më i mirë në univers

Mou: Messi më i mirë në Tokë, CR7 më i mirë në univers

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, mendon se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë dhe se është në një nivel tjetër në krahasim me superyllin e Barcelonës, Lionel Messi.

“Do të ishte krim nëse Cristiano nuk e fiton Topin e Artë. Nëse Messi është më i miri në botë, është vetëm për faktin se Cristiano është nga një planet tjetër”.

“Ai nuk ka lindur në Madeira, por në Mars. Pra, ai nuk është nga planeti Tokë. Prandaj ai është lojtari më i mirë në univers”, ka deklaruar Mourinho për A Bola.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *