Home / Sport / Mposhtet Arsenali

Mposhtet Arsenali

Arsenali ka pësuar humbje prej 1-0 nga Norwich City në ndeshjen e të shtunës mbrëma të zhvilluar në Carrow Road.

Vendasit zhvilluan një lojë defensive të bazuar kundërsulme dhe në këtë mënyrë arritën ta ndëshkonin ekipin mysafir.

Grant Holt ishte heroi i Norwichit, pasi në minutën e 20-të shënoi golin me vlerën tri pikë.

Pas xhiros së tetë në Ligën Premier, Arsenali pozicionohet në vend të nëntë me 12 pikë, dhjetë më pak se lideri Chelsea.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *