Home / Sport / Nagatomo: Interi mund ta fitojë Scudetton

Nagatomo: Interi mund ta fitojë Scudetton

Mbrojtësi i Interit, Yuto Nagatomo, është i bindur se skuadra e tij mund të luftojë për titull këtë sezon.

“Është kohë e mirë, gjërat po shkojmë mirë dhe jam i lumtur. Ne jemi këtu për ta fituar Scudetton, e gjithë skuadra është e fokusuar në këtë qëllim”, ka thënë ai për Tuttosport.

Mbrojtësi 26-vjeçari po ashtu beson se arritja e Antonio Cassanos gjatë verës ka pasur ndikim pozitiv në ekip.

Interi aktualisht qëndron në pritën e katërt me katër pikë prapa liderëve, Juventusi dhe Napoli, dhe rikthehet në Serie A më 21 tetor kur Nerazzurrët do ta presin Catanian në San Siro.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *