Home / Lajme / Maqedoni / Ndërron jetë këngëtarja Sherife Sherifi

Ndërron jetë këngëtarja Sherife Sherifi

30 tetor- E ndjera ka lindur në fshatin Dobrosht (Tetovë) më vitin 1975 dhe që në moshë të re ka qenë pjesëmarrëse e shumë festivaleve popullore.

Pas një sëmundje të rëndë disamujore, ka ndërruar jetë këngëtarja e mirënjohur e këngës folklorike shqipe, Sherife Sherifi. E ndjera ka lindur në fshatin Dobrosht (Tetovë) më vitin 1975 dhe që në moshë të re ka qenë pjesëmarrëse e shumë festivaleve popullore.

Ndryshe, Sherife Sherifi ka qenë me hendikep pas një aksidenti të rëndë që pat përjetuar shumë vite më parë, por kjo nuk e pat penguar atë t’i përkushtohet këngës së bukur shqipe.

Televizioni Koha shpreh ngushllime familjes Sherifi për humbjen e bijës së tyre.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *