Home / Sport / Reali i sigurt

Reali i sigurt

Me rezultat prej 2-0, Real Madridi e ka mposhtur Celta de Vigon në kuadër të javës së tetë në La Liga.

Me rezultat prej 2-0, Real Madridi e ka mposhtur Celta de Vigon në kuadër të javës së tetë në La Liga.

Me nga një gol të shënuar në secilën pjesë, Los Blancos po përpiqen t’i afrohen kreut dhe presin gabimet e Barcelonës.

Gonzalo Higuain pranoi një top nga Kaka dhe e dërgoi në drejtim të portës në formë krosimi, por ai përfundoi në rrjet (10’).

Goli i sigurisë për vendasit erdhi nga penaltia. Mesut Oezil u ndal në mënyrë të parregullt në zonë, ndërsa Cristiano Ronaldo ishte i saktë nga pika e bardhë (68’).

Real Madridi aktualisht numëron 14 pikë, pesë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *