Home / Sport / Stramaccioni ua dedikon fitoren ultrasve

Stramaccioni ua dedikon fitoren ultrasve

Trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, ua ka dedikuar fitoren 1-0 ndaj Milanit, tifozëve të cilët kanë treguar mbështetjen ndaj ekipit edhe pas disfatave në shtëpi në Serie A.

Një gol i shënuar me kokë nga Walter Samuel ishte i mjaftueshëm t’ua japë Nerazzurrëve pikët e plota në derbin milanez.

“Tifozët ‘Curva’ treguan besimin në mua me një baner të madh pas disfatës ndaj Sienës, derisa të tjerët nuk ishin aq të këndshëm”.

“Këto janë gjëra që i mbaj mend dhe janë vlera të rëndësishme, andaj këtë fitore ua dedikoj lojtarëve të mi dhe tifozëve ‘ultra’”, ka thënë Stramaccioni.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *