Home / Sport / Triumf i lehtë i Italisë

Triumf i lehtë i Italisë

Me rezultat 3-1, Italia ka fituar si mysafir i Armenisë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin në Hrazdan.

Azzurrët kaluan në epërsi në minutën e 11-të me anë të Andrea Pirlos nga penaltia.

Henrik Mkhitaryan e barazoi rezultatin për vendasit (27’) dhe me shifra identike skuadrat shkuan në pushim.

Daniele De Rossi riktheu epërsinë e mysafirëve në gjysmën e dytë (64’), pas një harkimi të Pirlos.

Mesfushori i Romës ishte i përfshirë në golin e tretë, pasi ai dërgoi asistin për Pablo Osvaldon, i cili vendosi rezultatin përfundimtar në ndeshje (82’).

Italia ka shtatë pikë dhe gjendet në krye të Grupit B.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *