Home / Sport / United i pamëshirshëm ndaj Stoke

United i pamëshirshëm ndaj Stoke

Manchester Unitedi vazhdon t’i qëndrojë pranë Chelseat në garën për titullin e Ligës Premier. Djajtë e Kuq kanë fituar me rezultat 4-2 përballë Stoke Cityt.

Serinë e golave e filloi Wayne Rooney, i cili e gaboi portën (11’) duke ua dhënë avantazhin mysafirëve.

Sulmuesi anglez e përmirësoi gabimin e tij në minutën e 27-të, ndërsa Robin van Perise u përkujdes që vendasit në shkonin në pushim me avantazh (44’).

Në fillim të pjesës së dytë (46’), Danny Welbeck ngriti më shumë epërsinë e United. Asistimi ishte i Rooneyt.

Mirëpo, Michael Kightly reagoi për të kthyer në lojë skuadrën mysafire (59’).

Wayne Rooney ishte aty për të shuar shpresat e Stoke me golin e tij “të tretë” në ndeshje (65’).

Manchester Unitedi numëron 18 pikë dhe gjendet katër pikë prapa liderit Chelsea.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *