Home / Sport / Van Persie i kënaqur me partneritetin me Rooneyn

Van Persie i kënaqur me partneritetin me Rooneyn

Robin van Persie është i kënaqur me partneritet në zhvillim me sulmuesin tjetër të Manchester United, Wayne Rooney.

Të dy lojtarët ishin në listën e golashënuesve në fitoren e të shtunës ndaj Stoke Cityt.

“Ne përfundimisht po kuptohemi më shumë tash. Neve na pëlqen të luajmë së bashku dhe mendoj se funksionojmë mirë bashkë”.

“Është vetëm hera e dytë ose e tretë që kemi luajtur me këtë formacion, por si në sulm ashtu edhe në mbrojtje, ne ndihmojnë njëri-tjetrin”, ka thënë Van Persie.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *