Home / Sport / Vazhdon kriza e Milanit

Vazhdon kriza e Milanit

Me epërsi minimale prej 1-0, skuadra e Malagas ka fituar përballë Milanit në krizë.

Në takimin e zhvilluar në Estadio La Rosaleda, vendasit patën një rast të shkëlqyer në pjesën e parë nga penaltia, mirëpo Joaquin dështoi të shënonte.

I njëjti futbollist e përmirësoi gabimin e tij në gjysmën e dytë (64’) duke shënuar golin e fitores.

Me rezultat identik, 1-0, ka përfunduar edhe ndeshja tjetër e Grupit C, ndërmjet Zenit St. Petersburg dhe Anderlecht.

Pas tri xhirosh, Malaga numëron tri fitore dhe gjendet në krye me nëntë pikë, para Milanit që ka katër pikë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *