Home / Lajme / Botë / Vdes në të njëjtin avion, ku shpëtoi një herë para shumë vitesh

Vdes në të njëjtin avion, ku shpëtoi një herë para shumë vitesh

Melburn, 4 tetor 2012 – Ngjarja e pazakontë mësohet se ka ndodhur në Australi, dhe protagonist i saj është 58-vjeçari Des Porter.

shte viti 1954, kur ai po fluturonte me një avion, në të cilin gjetën vdekjen babai dhe vëllai i tij, por ai vetë mundi të mbijetonte.

Dhe tani, pas dekadash të tëra, fati duket se i priu të udhëtonte me të njëjtin mjet fluturimi.

Por ky fat, nuk qe aspak i bardhë si herën e parë, por i zi.

Pasi herën e dytë i solli vdekjen.

Ngjarja e pazakontë mësohet se ka ndodhur në Australi, dhe protagonist i saj është 58-vjeçari Des Porter.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *