Home / Sport / Villas-Boas: Do ta arrijmë Chelsean

Villas-Boas: Do ta arrijmë Chelsean

Andre Villas-Boas thotë se synimi i tij është ta çojë Tottenhamin në nivel të rivalit të nesërm, Chelseat.

“Është e qartë se dy klubet kanë tradita dhe kultura të ndryshme, kanë tifozë të ndryshëm. Ne kemi një fushë të re, unë po e shijoj atë nga tash e tutje. Chelsea ka ecur ca më shumë, ata kanë një numër të madh të titujsh të fituar së fundi”.

“Ju mund të thoni se ata i janë bashkuar asaj elite, dhe Tottenhami dëshiron të jetë në atë pozicion në të ardhmen. Sigurisht ka një dallim që duhet të ngushtohet, klubi mund ta rritë nivelin në të ardhmen”, ka thënë portugezi.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *