Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në një shtëpi në Bërvenicë të Tetovës

Zjarr në një shtëpi në Bërvenicë të Tetovës

28 tetor-Për fat të mirë zjarri u mënjanua, por shtëpia së bashku me orenditë e saj është djegur plotësisht. Intervenuan edhe katër automjetet të Shërbimit zjarrfikës nga Tetova të cilat e lokalizuan zjarrin rreth orës 3 pas mesnate”, tha Josifovski.

– Një familje gjashtëanëtarëshe nga fshati Bërvenicë e Tetovës ka mbetur pa shtëpinë e saj pasi që mbrëmë dhjetë minuta pas mesnate u dogj shtëpia e tyre.

Zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski informoi se ndërkohë që të gjithë në shtëpi, pronësi e S.G. (40) vjeç flinin, tymi dhe zjarri në çati u vu re nga fqinjët dhe kalimtarët që i njoftuan.

Për fat të mirë zjarri u mënjanua, por shtëpia së bashku me orenditë e saj është djegur plotësisht. Intervenuan edhe katër automjetet të Shërbimit zjarrfikës nga Tetova të cilat e lokalizuan zjarrin rreth orës 3 pas mesnate”, tha Josifovski.

Policia ka kryer ekspertizë dhe punon në zbulimin e arsyeve për rënien e zjarrit dhe konfrmimin e dëmit të shkaktuar

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *