Home / Lajme / Rajon / 100 vjetori, shtatorja e Isa Boletinit në Mitrovicë

100 vjetori, shtatorja e Isa Boletinit në Mitrovicë

Në vitin jubilar të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, shtatorja e heroit kombëtar, Isa Boletini, do të zbulohet në 24 nëntor në qytetin më të madh verior të Kosovës, Mitrovicë, në sheshin që mban emrin e tij.

Në vitin jubilar të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, shtatorja e heroit kombëtar, Isa Boletini, do të zbulohet në 24 nëntor në qytetin më të madh verior të Kosovës, Mitrovicë, në sheshin që mban emrin e tij.

Nën përkujdesjen e kryeministrit kosovar, Hashim Thaçi, në manifestim do të marrin pjesë përfaqësues të lartë të Kosovës, të Shqipërisë, si dhe shqiptarë të Maqedonisë, të Malit të Zi dhe të Luginës së Preshevës.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *