Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në aksin Gostivar – Hanet e Mavrovës

Aksident në aksin Gostivar – Hanet e Mavrovës

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një aksident i rëndë në rrugën Gostivar – Hanet e Mavrovrës, me ç`rast disa kamionë kanë humbur drejtimin për shkak të ngricave.

Gostivar, 27 Nëntor – Sipas policisë, nuk ka pasur të lënduar, ndërsa si pasojë e aksidentit ka pasur vetëm dëme materiale, pasi që një nga kamionët është përplasur me mbrojtësen e rrugës dhe është rrokullisur.

Sipas SPB të Tetovës, tre kamionë kanë humbur kontrollin derisa po vijonin drejt Gostivarit, ndërsa njëri prej tyre ka goditur mburojën e rrugës dhe është përplasur me një kamion tjetër të ndërmarrjes “Rrugët e Maqedonisë”. (INA)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *