Home / Lajme / Rajon / Anulohet përurimi i autostradës së kombit

Anulohet përurimi i autostradës së kombit

Për shkak të protestave për lirimin e Fatmir Limajt në Gjurgjicë është anuluar manifestimi Qendror i përurimit të segmentit të pestë të Autostradës së Kombit si dhe lëshimi në qarkullim i 60.4 kilometrave të autostradës “Ibrahim Rugova”.

Kosovë, 27 Nëntor – Ky përurim, pritej të bëhej në kuadër të shënimit të 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, nën përkujdesjen e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,

Në këtë përurim pritej të marrë pjesë edhe Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, si dhe personalitete tjera shqiptare nga të gjitha trojet shqiptare, megjithatë sipas RTK-së ky manifestim nuk do të mbahet .

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *