Home / Lajme / Botë / Balerini shqiptar Toni Dovolani fiton ‘Dancing with the Stars’

Balerini shqiptar Toni Dovolani fiton ‘Dancing with the Stars’

Nju-Jork, 29 nëntor 2012-Kjo është hera e parë për Tonin që zë vendin e parë në këtë konkurs. Çifti fitoi ndaj dy finalistëve të tjerë, ish-kampionë të mëparshëm në këtë konkurs, aktoret Kelly Monaco dhe Olympian Shawn Johnson, duke marrë trofetë e ndritshme.

Ylli i televizionit amerikan, Melissa Rycroft dhe partneri i saj, balerini i famshëm me origjinë shqiptare, Toni Dovolani, u shpallën mbrëmë kampionë në sezonin e 15-të të konkursit “Vallëzojmë me Yjet”.

Kjo është hera e parë për Tonin që zë vendin e parë në këtë konkurs. Çifti fitoi ndaj dy finalistëve të tjerë, ish-kampionë të mëparshëm në këtë konkurs, aktoret Kelly Monaco dhe Olympian Shawn Johnson, duke marrë trofetë e ndritshme.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *