Home / Sport / Barca vazhdon me fitore, Messi i magjishëm

Barca vazhdon me fitore, Messi i magjishëm

Me rezultat 3-1, Barcelona e ka mposhtur Zaragozan në ndeshjen e të shtunës që u zhvillua në Camp Nou.

Lionel Messi i kaloi vendasit në epërsi (16’), ndërsa Montanes e barazoi rezultatin (23’).

Alex Song riktheu epërsinë (28’) dhe ky ishte rezultati i pjesës së parë.

Në gjysmën e dytë, Leo Messi shënoi edhe një herë (60’) për ta vendosur rezultatin përfundimtar të takimit.

Barcelona kryeson Kampionatin spanjoll me 34 pikë pas 12 ndeshjes.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *