Home / Lajme / Maqedoni / Berisha, Thaçi e Ahmeti nderuan Hasan Prishtinën

Berisha, Thaçi e Ahmeti nderuan Hasan Prishtinën

Kryeministri i Shqipëris dhe ai i Kosovës vëndosën kurora lulesh para përmendores së Hasan Prishtinës

Dy kryeministrat, Sali Berisha i Shqipërisë dhe Hashim Thaçi i Kosovës të shoqëruar edhe nga kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSI-së Ilir Meta, para pak çastesh vendosen kurora lulesh para përmendores së Hasan Prishtinës në nderim të veprës të këtij atdhetari të madh kombëtar. Berisha dhe Thaçi para përmendores së Hasan Prishtinës u pritën nga mijëra qytetarë. (Alsat-m)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *