Home / Lajme / Maqedoni / Delegacioni i PDSH-së në krye me Thaçin në Kuvendin e Shqipërisë

Delegacioni i PDSH-së në krye me Thaçin në Kuvendin e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi dhe grupi parlamentar i PDSH-së morën pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë

Tiran, 26 Nëntor – Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi dhe grupi parlamentar i PDSH-së morën pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë në të cilën u nderuan familjarët dhe të afërmit e 40 nënshkruesve të Aktit të Pavarësisë më 1912 dhe anëtarëve të qeverisë së dalë nga Kongresi i Lushnjës.

Ceremonia e nderimit udhëhiqej nga kryetarja e kuvendit të Republikës së Shqipërisë znj.Jozefina Topalli, ndërsa i pranishëm ishte edhe Kryeministri i Republikës së Shqipërisë z.Sali Berisha dhe shumë figura të tjera të jetës politike mbarëshqiptare.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *