Home / Lajme / Maqedoni / Digjet flamuri shqiptar në Gostivar

Digjet flamuri shqiptar në Gostivar

Edhe në Gostivar digjet flamuri kombëtar, ashtu si u dogjë në Tetovë, Strugë dhe në disa qytete tjera të maqedonis.

Gostivar, 25 Nëntor – Sot në mëngjes persona të panjohur kanë djegur flamurin kombëtar shqiptar i vendosur në tregun e qytetit në Gostivar. Rasti është paraqitur në polici nga kalimtar të rastit të cilët edhe kishin parë aktin e djegies të flamurit. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar edhe automjetet zjarrfikëse pasi flakët kishin përfshirë edhe disa nga tezgat e tregut. Ndryshe sipas të dhënave të para flamuri ishte vendosur nga një pronar tezge me inicialet I.I.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *