Home / Lajme / Maqedoni / DITA E ALFABETIT SHQIP, SHPALLET DITË JOPUNE

DITA E ALFABETIT SHQIP, SHPALLET DITË JOPUNE

Dita e alfabetit shqip do të jetë ditë feste për shqiptarët përkitazi me Ligjin për Festa Shtetërore.

Shkup, 15 nëntor – Dita e Alfabetit Shqip – 22 Nëntori, do të jetë ditë jopune për të gjithë qytetarët shqiptarë në Maqedoni.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, ka kumtuar sot se e enjtja e javës tjetër, kur do të shënohet Dita e Alfabetit Shqip, do të jetë ditë feste për shqiptarët përkitazi me Ligjin për Festa Shtetërore.

Andaj, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e shënimit të kësaj date historike.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *