Home / Sport / Figo: Adriano, shembulli më i keq

Figo: Adriano, shembulli më i keq

Ish-mesfushori i Interit, Luis Figo, ka goditur ashpër ish-sulmuesin e Interit, Adrianon, për qasjen që ai kishte ndaj futbollit kur ky i fundit ishte te gjiganti italian.

Komentet e Figos vijnë pas problemeve të vazhdueshme edhe tani të Adrianos me klubin e tij të fëmijërisë, Flamengon.

“Adriano është shembulli klasik se si ta shkatërroni talentin tuaj”.

“Taleni është sekondar nëse nuk barashpeshoni përkushtimin dhe profesionalizmin – dy gjëra që atij i kanë munguar totalisht”, ka thënë Figo.

Për Figon shembull i përkryer është legjenda brazilian Ronaldo, se një sportist duhet të shfrytëzojë talentin në të mirë të suksesit të tij.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *