Home / Sport / Guardiola të drejtojë Chelsean?

Guardiola të drejtojë Chelsean?

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, dëshiron të drejtojë Chelsean, raportojnë mediat angleze.

Daily Mail shkruan se ish-menaxheri i Barcelonës planifikon t’i rikthehet fushës verën e ardhshme e ua ka bërë të qartë miqve se sheh të ardhme në Stamford Bridge.

Ka pasur ndërrime të dukshme në natyrën e lojtarëve që Chelsea ka transferuar së fundi. Juan Mata, i cili erdhi në verën e vitit 2011, si dhe dy përforcimet e fundit Eden Hazard dhe Oscar, të gjithë janë të mësuar të luajnë në një mënyrë të caktuar.

E përditshmja britanike shkruan se kjo e ka joshur Guardiolën, që në anën tjetër ka vënë një presion te pronari Roman Abramovich, derisa ai po bën plane afatgjate me klubin.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *