Home / Lajme / Maqedoni / Kryeministri Gruevski në Budapest do të takohet me kryeministrin hungarez Orban

Kryeministri Gruevski në Budapest do të takohet me kryeministrin hungarez Orban

14 nëntor-Biznes forumi organizohet në bashkëpunim me Odën e kompanive ndërkombëtare. Përfaqësuesit qeveritarë volitshmëritë për investim në Maqedoni i prezantuan para më shumë se 70 përfaqësuesve të kompanive të mëdha multinacionale, të cilët kanë investime në Hungari.

Kryetari i Qeverisë Nikolla Gruevski sot në Budapest do të realizojë takim me kryeministrin hungarez Viktor Orban.

Në kuadër të vizitës në Hungari, kryeministri Gruevski së bashku me ministrin e Tërheqjes së investimeve të huaja, Bill Pavlevski, ministrin e Ekonomisë Valon Saraçini dhe zëvendësdrejtorin e Agjencisë për investime të huaja dhe promovim të eksportit, Kristijan Delev mbrëmë në biznes forumin në kryeqytetin hungarez i prezantoi volitshmëritë të cilat Maqedonia ua ofron investuesve të huaj për hapje dhe realizim të biznesit.

Biznes forumi organizohet në bashkëpunim me Odën e kompanive ndërkombëtare. Përfaqësuesit qeveritarë volitshmëritë për investim në Maqedoni i prezantuan para më shumë se 70 përfaqësuesve të kompanive të mëdha multinacionale, të cilët kanë investime në Hungari.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *