Home / Lajme / Rajon / Lazim Destani në ceremoninë e vendosjes të shtatores së Adem Jasharit

Lazim Destani në ceremoninë e vendosjes të shtatores së Adem Jasharit

27 nëntor-Biznesmeni tetovar Lazim Destani poashtu pas përfundimit të ceremonisë ka vendosur korora me lule pranë bustit të heroit Kombëtarë Adem jashari në Tiranë. Destani në këtë ceremoni ka marrë pjesë si i ftuar nga bashkia e Tiranës

Përurohet në Tiranë Shtatorja e Adem Jasharit. Busti i heroit u vendos tek Rruga e “Durrësit”. Kryeministri Sali Berisha tha se do të bëjme realitet ëndrrën e bashkimit kombëtar.

Në këytë ceremoni krahas Sali Berishës, ishin të pranishëm, presidentja e Kosoves Atifete jahjaga, kryeministri kosovar Hashim Thaci, kryetari I bashkisë së Tiranës Lulzim Basha, kreu I BDI-se Ali Ahmeti me bashhkëpunëtorë ndrësa mysafir ka qenë edhe Biznesmeni Tetovar Lazim Destani.

Biznesmeni tetovar Lazim Destani poashtu pas përfundimit të ceremonisë ka vendosur korora me lule pranë bustit të heroit Kombëtarë Adem jashari në Tiranë. Destani në këtë ceremoni ka marrë pjesë si i ftuar nga bashkia e Tiranës, ndërsa një natë më herët financoi shqiponjën gjigande që u përuara mbrëmë në Tiranë.

Kjo ceremoni e cila u zhvillua ne prani të autoriteteve me te larta te Shqiperise e Kosoves perjeton jo thjeshtë një nder momentet kyc të historisë tonë kombëtare por në shumë dimensione përjeton të gjithë sakrificën e bërë ndër shekuj, të shqiptareve për liri, pavarësi, demokraci dhe përparim

LAZIM DESTENI NË CEREMONIN E VENDOSJES SË SHTATORES SË ADEM JASHARIT

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *