Home / Sport / Lodhja fajtore për mossuksesin e Arsenalit

Lodhja fajtore për mossuksesin e Arsenalit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se lodhja ishte arsyeja kryesore e paraqitjes së dobët të Topçinjve në barazimin pa gola ndaj Aston Villas.

“Nuk ka ankesa, sepse ishim të lodhur, kishim qëndrimin e duhur, na mungoi paksa rrjedhshmëria dhe saktësia në të tretën e fundit”.

“Nuk mundëm të krijojmë raste dhe kur na jepej mundësia të ishim të rrezikshëm, nuk i shfrytëzuam ato”.

“Por mendoj se është faji i lodhjes dhe nuk jemi riaftësuar tërësisht pas të mërkurës mbrëma”, ka deklaruar francezi për BBC Sport.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *