Home / Sport / Messi: Ronaldo ‘fenomeni’, idhulli im i fëmirisë

Messi: Ronaldo ‘fenomeni’, idhulli im i fëmirisë

Leo Messi ka rrëfyer se idhulli i tij kur ishte i vogël ka qenë Ronaldo, “Fenomeni” brazilian.

Argjentinasi i Barcelonës është shprehur në një intervistë për revistën angleze ‘Four Four Two’: “Ronaldo ishte heroi im. Më pëlqente të shikoja në fushë lojtarë si Zidane, Ronaldinho dhe Rivaldo, por Ronaldo ishte sulmuesi më i mirë që kisha parë ndonjëherë.”

“Ishte aq i shpejtë sa mund të shënonte sa niste ndeshja dhe kurrë nuk kam parë futbollist tjetër që të godasë topin aq mirë sa ai”, shtoi ylli i Barcelonës.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *