Home / Sport / Mourinho i bindur se do ta fitojë LK-në këtë sezon

Mourinho i bindur se do ta fitojë LK-në këtë sezon

Jose Mourinho thotë se ai është i kënaqur që ka përfunduar i dyti në grupin e Ligës së Kampionëve, pasi secilën herë që ka përfunduar në këtë pozitë e ka fituar garën.

“Në dy rastet që kam përfunduar i dyti në grup, e kam fituar ligën e Kampionëve. Përfundova prapa Real Madridit me Porton dhe e fitova, dhe me INterin përfundova prapa Barcelonës dhe e fitova”

“Herët tjera që kam përfunduar i pari, kurrë nuk e kam fituar garën. Përvoja ime dëshmon se kjo nuk është aq e rëndësishme”.

“Mendoj se ekipet që përfundojnë të parët ia kanë dalë mirë, por mbi të gjitha ata presion për një kundërshtar që, në princip, është më i lehtë për t’u kaluar, për të zbuluar në short se ata do të përballen me Real Madridin”, ka thënë Mourinho.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *