Home / Sport / Mposhtet Chelsea – fiton Liverpooli

Mposhtet Chelsea – fiton Liverpooli

Skuadra e Chelseat ka mbetur prapa në garën për titullin e Ligës Premier duke pësuar humbje prej 2-1 si mysafir i West Bromwichit.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘The Hawthorns’, Shane Long krijoi avantazh për vendasit, ndërsa Eden Hazard e barazoi rezultatin (39’).

Golin e fitores për West Bromwichin e shënoi Peter Odemwingie (51’).

Nga ana tjetër, Liverpooli ka fituar me rezultat 3-0 përballë Wigan Athletic.

Dy gola të Luis Suarez (48’ dhe 58’) dhe një gol i Jose Enrique (66’) ua sollën tri pikë Redsave.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *