Home / Lajme / Maqedoni / Ndërtohet ujësjellësi në Reçicë të Tetovës

Ndërtohet ujësjellësi në Reçicë të Tetovës

Ujësjellësi kap një gjatësi prej 1500 metër, ndërsa do të kushtojë afërsisht 4 milionë e 300 mijë denarë. Me ndërtimin e këtij ujësjellësi prurjet e ujit do të shtohen për 20 litër në sekond dhe realisht banorët e kësaj zone nuk do të kenë më probleme me ujin e pijshëm.

Ka filluar ndërtimi i ujësjellësit, i cili do të furnizojë dy vendbanime të mëdha në Reçicë të Vogël dhe në Reçicë të Madhe.

Ujësjellësi kap një gjatësi prej 1500 metër, ndërsa do të kushtojë afërsisht 4 milionë e 300 mijë denarë. Me ndërtimin e këtij ujësjellësi prurjet e ujit do të shtohen për 20 litër në sekond dhe realisht banorët e kësaj zone nuk do të kenë më probleme me ujin e pijshëm.

Nga sektori për komunikacion, rrugë dhe tokë ndërtimore bëjnë të ditur se punët do të zhvillohen intensivisht dhe gjithë projekti pritet të përfundojë brenda një muaj

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *