Home / Lajme / Maqedoni / Nesër lustrohen Fërçkovski dhe Ismail?

Nesër lustrohen Fërçkovski dhe Ismail?

Kryetari i Komisionit për lustrim Tome Axhiev ka marrë detyrë të re nga partia në pushtet.

Shkup, 15 nëntor – Kryetari i Komisionit për lustrim Tome Axhiev ka marrë detyrë të re nga partia në pushtet.

Ajo është që kreu i lustrimit sa më shpejtë të përfundojë lustrimin e Lubomir Fërçkovskit dhe Gjuner Ismail, njofton portali Libertas.

Numri një i lustrimit sipas të gjitha gjasave ka marrë ultimatum që Fërçkovskin dhe Ismail ti shpallë kodoshë dhe pa parlajmërim mbrëmë ka shpërndarë materiale dhe e ka vënë lustrimin e këtyre dy ish funksionarëve në rend dite në seancën e Komisionit të lustrimit, i caktuar për nesër.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *