Home / Lajme / Maqedoni / NIMIC DO TI TAKON VASILAKIS DHE JOLEVSKIN MË 19 DHE 20 NËNTOR

NIMIC DO TI TAKON VASILAKIS DHE JOLEVSKIN MË 19 DHE 20 NËNTOR

Ndërmjetësi në kontestin me emrin Methju Nimic i ftoi negociuesit Adamantios Vasilakis dhe Zoran Jolevski në takime në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, më 19 dhe 20 nëntor.

Siç informojnë nga Zyra e zëdhënësit të sekretarit të Kombeve të Bashkuara, dy palët tani më e kanë pranuar ftesën.

-Nimic do të takohet me secilin prej dy negociuesve ndaras, pas së cilës do të pasojë takimi i përbashët që të vlerësohet statusi i bisedimeve dhe të bëhet progres në gjetjen e zgjidhjes së përbashkët të pranueshme për problemin me emrin, kumtoi Zyra e zëdhënësit të sekretarit të Kombeve të Bashkuara.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *