Home / Sport / Nuk fiton Juve

Nuk fiton Juve

Ka përfunduar pa gola njëra nga ndeshjet kryesore të javës së 13-të në Serie A. Juventusi dhe Lazio kanë barazuar në Torino.

Vendasit humbën shumë raste shënimi në pjesën e parë, e sidomos Sebastian Giovinco.

Edhe në gjysmën e dytë, Bianconerët krijuan mundësi shënimi, por njëherësh rrezikuan të ndëshkoheshin.

Sidoqoftë, pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit, rezultati ishte ai i fillimit.

Përmendim që në këtë ndeshje nuk luajti njeriu kryesor i bardhezinjve, Andrea Pirlo. Ndërsa në anën tjetër, mesfushori shqiptar, Lorik Cana, qëndroi në bankën rezervë.

Juventusi do të vazhdojë kryesimin e Kampionatit italian, por rrezikon ta ngushtojë diferencën, nëse rivalët për titull shënojnë

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *