Home / Sport / Ozil: Edhe Ronaldo edhe Casillas e meritojnë Topin e Artë

Ozil: Edhe Ronaldo edhe Casillas e meritojnë Topin e Artë

Ylli i Real madridit, Mesut Ozil, thotë se ai do ta ndante Topin e Artë në mes të dy bashkëlojtarëve të tij, Cristiano Ronaldo dhe Iker Casillas.

“Dua lojtarët e Real Madridit të fitojnë, andaj do t’ua jepja çmimin të dyve. Cristiano është lojtar i klasit botëror dhe po e tregon gjithë kohën që ka kaluar këtu”.

“Me Iker ka pak gjëra që mund të thuhen, ai është një prej portierëve më të mirë në botë. Do të votoja për të dy, pasi po kaloj mirë me të dy”, ka thënë Ozil.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *