Home / Sport / PSG, 100 milionë euro për CR7

PSG, 100 milionë euro për CR7

Klubi i pasur francez, Paris Saint-Germain, është duke përgatitur një ofertë sensacionale për superyllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo – shkruan La Gazzetta dello Sport.

Gazeta italiane raporton se pronarët e PSG për të transferuar futbollistin portugez janë të gatshëm të kalojnë kufijtë dhe të paguajnë 100 milionë euro.

Madje thuhet se bisedimet mes dy klubeve veçmë kanë filluar, mirëpo nuk dihet nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje.

Kujtojmë se CR7 kaloi në Santiago Bernabeu në vitin 2009 nga Manchester Unitedi për një shumë rekorde prej 93.9 milionë euro.

Përveç Ronaldos, PSG planifikon ta joshë edhe trajnerin e Los Blancos, Jose Mourinho.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *